Напередодні літа веселковий травень підводить підсумки учбового року. В загальноосвітній школі № 96, що в Великій Данилівці, це завжди хвилює учнів, бо за чудовою традицією, що склалась в останні роки, на декого з них чекає приємна нагорода.
Напередодні літа веселковий травень підводить підсумки учбового року. В загальноосвітній школі № 96, що в Великій Данилівці, це завжди хвилює учнів, бо за чудовою традицією, що склалась в останні роки, на декого з них чекає приємна нагорода.
Йдеться про тих учнів, які протягом учбового року були особливо активними і старанними на уроках християнської етики. Проведення таких уроків на прохання батьків, вже понад десять років тому, спільними зусиллями організували адміністрація школи та настоятель Свято-Покровського храму Великої Данилівки протоієрей Андрій Кір’янчук.
Цього року для учнів та вчителів школи була організована паломницька поїздка по святих місцях Дніпропетровщини. Всіх вразив могутній Дніпро, його велич і краса! Найпершим юні паломники відвідали храм на честь святого Миколая Чудотворця, що на Монастирському острові. Настоятель храму отець Геннадій розповів історію заснування храму, про перших монахів, які оселились тут понад тисячу років тому і на честь яких тут встановлено хрест і мармурова плита. Після спільної молитви, батюшка помазав усіх святим єлеєм з лампадки від старовинної ікони Святителя Миколая. Потім ми відвідали Свято-Троїцький кафедральний собор, який було засновано ще в 1797 році. Нас привітно зустрів настоятель собору отець Володимир і охоче розповів про історію Дніпропетровської Єпархії, яка тісно переплелась з історією міста Дніпропетровська та його храмів. Отець Володимир познайомив нас і з історією головних святинь собору, до яких всі, помолившись, благоговійно приклались. Серед цих святинь часточка мощів великомучениці Катерини, хрест, освячений на Гробі Господнім, вшановані ікони Божої Матері — «Самарська», «Троєручиця», «Іверська», а також ікона «Спаситель плачучий»… Вразив нас і Свято-Преображенський собор, який засновано ще в 1787 році, зразу після заснування самого міста Дніпропетровська. Цей собор довгий час був кафедральним. Саме біля нього минулого року відбулась служба на чолі з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом. Помолившись і приклавшись до святих ікон, наша паломницька група поїхала до міста Новомосковська Дніпропетровської області. Тут особливе враження справив на всіх дерев’яний храм на честь Святої Трійці, який побудовано без використання цвяхів, і якому вже біля трьохсот років… А попереду нас чекало знайомство з історією Самарського Пустинно-Миколаївського чоловічого монастиря, який було засновано на території сучасного Новомосковська у лісі біля річки Самари ще раніше — у 1602 році. Неодноразово його було зруйновано, та починаючи з 1994 року, монастир поступово відроджується до життя. З трепетним благоговінням всі приклались до головної святині монастиря чудодійної ікони Божої Матері «Самарської» і, помолившись, вирушили в дорогу додому. Всі були схвильовані, сповнені незабутніх вражень і щирої вдячності настоятелю нашого рідного Свято-Покровського храму протоієрею Андрію Кір’янчуку за таку чудову поїздку, яка надала змогу і дітям, і дорослим збагатитись духовно, і хоч частково відкрити для себе досі незнайому Дніпропетровщину…
Вчителі ЗОШ №96. Велика Данилівка
Православана Харківщина, №6 (107) июнь 2011